КЗ Богодухівський ЗДО №8 "Казка"
Харківська область, Богодухівський район

Профілактична-оздоровча робота

 

1 НАВЧІТЬ «ЇСТИ ВЕСЕЛКУ»   

Здивовані порадою? Якщо так, то поясню - ідеться про розмаїття сезонних овочів, фруктів, ягід, зелені. Тому ліпше поєднувати овочеві салати з м’ясом, рибою, яйцями курячими, - тобто тваринним білком. А от фрукти – із рослинним, зокрема горіхами волоськими, арахісом, мигдалем. Адже білок необхідний для синтезу імуноглобулінів і незамінних амінокислот.

2 ДАВАЙТЕ ЗАЛІЗОВМІСНІ ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ.

Найбільше цього мікроелемента в червоному м’ясі, а ліпше він засвоюється, якщо його поєднувати з вітаміном С.

3 ОБЕРІТЬ МОРЕПРОДУКТИ Й ЦІЛЬНОЗЕРНОВІ.

А от перероблених – остерігайтеся. Годуйте свіжими стравами із різноманітних інгредієнтів.

4 ЗБАЛАНСУЙТЕ ХАРЧУВАННЯ.

Переконайтеся, що дитячий раціон на 40% складається з овочів і фруктів – капусти білокачанної та броколі, буряка, перцю солодкого, шпинату, яблук, груш тощо. Адже саме клітковиновмісні продукти харчування формують калові маси.

5 НАЛАГОДЬТЕ «ВЗАЄМИНИ» З КИШКІВНИКОМ.

Адже від його благополуччя залежить стан імунітету дитини. Майже 70% імунних тканин і клітин містяться саме в ньому. Найбільше імунітету шкодять закрепи. Тож аби позбутися, дотримуйтеся правила - «пийте і ходіть». Зокрема, дитині потрібно вживати щонайменше дві склянки чистої води на день, а також достатню кількість кисломолочних напоїв, вести рухливий спосіб життя, а під час тривалого сидіння виконувати руханки що пів години.

6 ПОДБАЙТЕ ПРО ПСИХОЛОГІЧНИЙ КОМФОРТ.

Адже депресивні та тривалі пригнічені стани значно знижують активність імунної системи. Лікарі це називають психонейроендокринним синдромом. Якщо дитині емоційно комфортно, вона хворітиме менше ніж та, у якої стрес. Подбайте про те, щоб вона зростала у сприятливому психологічному мікрокліматі. Зауважте, що стрес може спричинити й порушення режиму дня.

7 ГАРМОНІЗУЙТЕ РЕЖИМ ДНЯ.

Привчіть дитину не порушувати режим ані під час вихідних, ані під час свят. Адже гормони, що регулюють імунітет, - соматотропний, серотонін і мелатонін – зазвичай активно синтезуються із 22:00. Щоб запобігти стресу, до цього часу дитина повинна вже міцно спати. Причому – у цілковитій темряві. Поясніть, чому дитині не варто зловживати мультимедіа, і ліпше – за допомогою вечірньої казки.

8 СТВОРІТЬ «НЕТЕПЛИЧНІ» УМОВИ.

Протягом дошкільного віку дитина зустрічається з чималою кількістю чинників, що формують її імунітет. Тож він повинен бути готовим до того, що дитина стане босоніж на холодну підлогу, контактуватиме з людьми із симптомами ГРВІ, адекватно сприйматиме перепади температури повітря. Підтримуйте у приміщенні температуру повітря +21…+22 С та оптимальну вологість 50- 60% , провітрюйте його кілька разів на день і регулярно робіть вологе прибирання. Дозволяйте дитині гуляти щонайменше дві години на день й одягайте її за погодою.

9 ЗАГАРТОВУЙТЕ ЩАДНИМИ МЕТОДАМИ.

Своїх маленьких пацієнтів я рекомендую загартовувати делікатно – за спеки щоранку купати в злегка теплій воді; часто влаштовувати контрастний « душ» рукам під час миття; полоскати рот прохолодною водою; вмиватися перед і після відвідування дитячого садка, я також промивати ніс.

10 ПРАВИЛЬНО ЗБИВАЙТЕ ТЕМПЕРАТУРУ ТІЛА.

Якщо дитина все ж захворіла, то не поспішайте збивати температуру тіла, щойно вона досягла позначки 370 С. Насправді лікарі рекомендують знижувати її після того, як та піднялася до 380 С і вище. Адже підвищена температура тіла – також захисна реакція імунітету. Утім, відтягніть момент прийому жарознижувальних лікарських засобів. Натомість застосуйте ванни з водою такої ж температури, як і тіло. Тривалість процедури – 10-15 хв. Так зволожуються слизові оболонки і захворювання поступово відступає. Вірусна інфекція в організмі розвивається за певними законами. Тож імунітету потрібний час, аби подолати, - близько тижня.

11 СКОРИСТАЙТЕСЯ «БАБУСИНИМИ» ЛАЙФХАКАМИ.

Пам’ятайте, як бабуся в дитинстві дбайливо напувала вас трав’яним чаєм і відварами лікарських рослин? Продовжте традицію і зміцнюйте імунітет дитини фітоімуномодуляторами – ромашковим, чебрецевим, малиновим чаєм; шипшиновим відваром; журавлиновим й обліпиховим морсом тощо. У теплу пору давайте розсмоктувати кубики замороженого соку чи відварів.

12 РЕТЕЛЬНО ДОТРИМУЙТЕСЯ РЕКОМЕНДАЦІЙ ЛІКАРЯ.

Так уникнете хронічного перебігу захворювання. Аби натренувати імунітет, діти змушені періодично хворіти. Утім, це повинні бути інфекції з легким або середнім і стабільним перебігом. До того ж від них потрібно лікувати дитину поки вона повністю одужає. Якщо цього не робити, то інфекція не вийде з організму, а стихне і збережеться, і захворювання перейде у хронічну форму.

Якщо дитина часто хворіє, то окрім обов’язкових щеплень, зробіть їй додаткові – проти грипу, гемофільної та пневмококової інфекцій. Однак перед цим неодмінно проконсультуйтеся з лікарем- педіатром.

                                                                            ЯКІ ВИСНОВКИ ЗРОБИЛИ

Наприкінці нашого «імунного» розслідування ВИ зрозуміли, що чарівних пігулок не існує. Натомість зробити щось на користь їх – можна. Зокрема, дати змогу вести активний спосіб життя, нормалізувати розпорядок дня, збалансувати раціон, робити щеплення, не допускати хронічних захворювань. Адже імунна система влаштована так, що дитина може борсатися у брудній калюжі, копирсатися в піску, шукати «скарби» в землі й водночас почуватися чудово. Тож «впустити» імунітет – завдання із зірочкою. Здоровим людям потрібно його лише підтримувати.         

 

 

Логін: *

Пароль: *